krakow

Podróż bez samochodu

Kiedy tylko pojawi się sprzyjająca pogoda, można wykorzystać czas i zaplanować ciekawy plan podróży. Warszawa jest dobrym miastem wypadowym podczas organizacji wycieczek, gdy nie mamy samochodu lub nie lubimy spędzać wielu godzin za kierownicą auta.

Posiada rozwiniętą ofertę transportu drogowego na teren całego kraju. Z postoju znajdującego się w stolicy odjeżdżają między innymi busy do Zakopanego kojarzonego z górskimi szlakami turystycznymi.

Odwiedzając miasteczko warto przejść uliczkami malowniczych Krupówek. Tu każdy turysta zaopatrzy się w pamiątki i kupi doskonale znany oscypek. Podczas zwiedzania górskich szlaków, kiedy trasy na Morskie Oko, Kasprowy Wierch, czy Giewont nie mają przed nami tajemnic warto pomyśleć o dalszej wędrówce.

Oglądając rozpościerające się widoki, nie sposób zapomnieć o Janie Pawle II, który szczerze kochał góry. Jeśli chcemy poznać miasteczko, w którym urodził się papież, możemy odnaleźć busy do Wadowic odwożące turystów do centrum miasteczka. Odwiedzając je mamy możliwość spróbowania kremówek papieskich, o których Karol Wojtyła często wspomniał, jako o ulubionym przysmaku. Po zwiedzeniu Wadowic warto odnaleźć również busy do Częstochowy. Zatrzymują się niedaleko Bazyliki jasnogórskiej, w której znajduje się otoczony kultem wiernych obraz Matki Boskiej. Tak zaplanowana podróż wzbogaci nas nie tylko o wypoczynek dla ciała, ale i „pokarm dla ducha”.

źródło: 
http://www.dreamcabkrakow.com/pl/

0 comments