around-poland-how-visit-warsaw-krakow-zakopane

Połączenia

Podróż jest i zawsze będzie przygodą życia. Nigdy nie wiemy tak na prawdę, co może się wydarzyć, nawet jeśli dokładnie zaplanujemy wyjazd. Dlatego tak bardzo kochamy to robić.

Ludzie uwielbiają odkrywać nowe miejsca w świecie, poznawać ludzi. Tak samo jest z Polakami. Choć niestety duża ich część wyjeżdża poza kraj, ponieważ uważają, że „tam będzie lepiej”. Często nie doceniają wartości Polski.

Na szczęście istnieje również druga grupa, czyli ci, co zostają. Udają się wtedy w góry, nad morze, na Mazury, nad jeziora, do dużych aglomeracji itp. Kraków jest doskonałym przykładem na tego typu działania. Ma doskonałą sieć komunikacyjną. Jest jednym z większych w Polsce węzłów kolejowych. Dzięki niemu można połączyć się z większością miast w kraju. Posiada szybkie połączenia składami Pendolino z Warszawą i Gdańskiem, ale też oferuje połączenia międzynarodowe. Busy Kraków Budapeszt, albo Busy Kraków Praga cieszą się dużą popularnością oraz sprawdzalnością.

Nikt nigdy się na nich nie zawiódł. Dodatkowo można udać się do Wiednia, czy Lwowa. Jednak ludzie lubią też jeździć stamtąd do Zakopanego. Jest to urocze miasto zwane „zimową stolicą Polski” oraz największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Jeśli ktoś pragnie się tam „przetransportować” to nie musi się niczym martwić, ponieważ kursuje tam bus Kraków Zakopane. Połączenie jest szybkie i tanie, więc na prawdę warto z tego skorzystać. Kiedy już dojedziemy na miejsce, możemy cieszyć się z atrakcji Zakopanego i poznawać obyczaje tamtejszych ludzi.

0 comments