2017-03-30 14_52_52-Travel _ Man's traveling _ Oleh Slobodeniuk _ Flickr

Wakacje w Polsce

Polacy powoli zaczynają odkrywać inne rejony Polski na czas wyjazdu wakacyjnego, choć do tej pory najpopularniejsze były wyjazdu nad Morze Bałtyckie. Również popularne są wyjazdy na długie weekend, aby zwiedzić mazury, pojechać w góry czy do dużych, popularnych polskich miast.

 

Na pewno istotne w tych podróżach jest to, aby transport był wygodny, szybki, ale przede wszystkim bezpieczny. Zwłaszcza, jeśli podróżujemy całą rodziną, a wraz z nami nasze dzieci, bezpieczeństwo staje się kluczowym kryterium wyboru. Do wyboru mamy podróż własnym samochodem lub skorzystanie ze środków masowej komunikacji.

Podróż własnym samochodem ma swoje wady i zalety. Wadą na pewno jest fakt, że jest to najdroższa opcja do podróżowania. Na pewno o wiele tańszym wariantem będzie skorzystanie z busów, które swoje trasy mają na popularnych liniach, łączących najatrakcyjniejsze zakątki Polski między sobą. Busy do częstochowy, busy do wadowic, busy do zakopanego to bardzo tania, ale również wygodna forma podróżowania.

Bilety możemy kupić odpowiednio wcześniej lub na miejscu, u kierowcy. Busy kursują bardzo często, dzięki czemu nie musimy martwić się brakiem transportu i dojazdu na miejsce docelowe. W busach znajdziemy miejsce zarówno na bagaż podręczny, jak i duże walizki, które zazwyczaj ze sobą zabieramy, jeśli podróżują z nami dzieci. Możemy również skorzystać z podróży pociągiem, jednak będzie to o wiele bardziej męcząca podróż, a nie mamy gwarancji, że podczas kilkugodzinnej podróży uda nam się znaleźć miejsce siedzące, mimo wykupionej rezerwacji.

0 comments